Tea tree oil

posted May 24, 2012, 8:24 AM by admin _   [ updated Nov 5, 2015, 1:12 AM by Radka Křivánková ]

Tea tree oil

Tea tree oil je označený pro čistý přírodní olej z tea tree nebo také česky Kajeputu střídavolistého, vědecky Melaleuca alternifolia.

Tea tree a blahodárný olej tea tree pochází z Austrálie, jde o účinnou přírodní dezinfekci, která nachází široké uplatnění v domácí lékárničce.


Tea tree oil jako přírodní dezinfekce

Nejvýznamnější vlastností tea tree oleje je jeho schopnost hubit bakterie, viry, plísně a další patogenní mikroorganismy. Této vlastnosti australští domorodci využívají již celá staletí, listy tea tree pokládají na nejrůznější kožní zranění a problémy, znají také jeho účinky pomáhat při dýchacích obtížích. Dnes si tyto cenné vlastnosti tea tree oleje můžeme dopřát i my.


Jaké jsou účinky tea tree?

Tea tree olej má antibakteriální a antimykotické účinky. Užívá se proto jako přírodní dezinfekce, která nepálí a nedráždí pokožku. Neobsahuje jód ani alkohol. Tea tree oil navíc podporuje hojící procesy a lze ho užívat i dlouhodobě. Zabraňuje vzniku zánětu a šíření infekce.

Tea tree oil pomáhá při léčbě oparů, aftů, bradavic nebo akné. Lokálně se aplikuje na postižená místa pokožky.

Tea tree dezinfikuje rány po klíštěti nebo štípnutí hmyzem, zmírňuje svědění a alergické reakce. Tea tree oil odpuzuje také hmyz, užívá se proto také jako ochrana před hmyzem a přírodní repelent.

Tea tree působí také proti vším a blechám. Je vhodný i pro domácí mazlíčky.

Tea tree oil skvěle poslouží při dýchacích obtížích, rýmě a nachlazení. Užívá se k inhalaci, tea tree se aplikuje do nosních dírek a okolí nosu při těžké rýmě.

V neposlední řadě pak olej tea tree slouží jako esence do masážních směsí na bolavé svaly a klouby.

Užívá se i k dezinfekci prádla.
Comments