Regenerační rakytníkový olej

posted Apr 27, 2012, 1:16 PM by admin _   [ updated Nov 5, 2015, 1:06 AM by Radka Křivánková ]

Regenerační rakytníkový olej


Unikátním panenským olejem typické oranžové barvy je olej lisovaný z bobulí rakytníku řešetlákového.


Čistý rakytníkový olej je komplexem řady bioaktivních látek s vynikajícími regeneračními a antioxidačními vlastnostmi. Rakytník řešetlákový je proto právem označován za rostlinu třetího tisíciletí.

Blahodárný rakytníkový koktejl plný zdraví
Rakytníkový olej 100% obsahuje celou paletu nejdůležitějších vitamínů (A, B1, B2, B6, D, E, K, P), dále také karotenoidy, minerální soli železa, manganu nebo bóru, třísloviny, kyselinu listovou nebo esenciální mastné kyseliny Omega 3, Omega 6, Omega 9 nebo vzácnou Omega 7 (souhrnně označované jako vitamín F).


Výrazné oranžové bobule rakytníku řešetlákového vynikají množstvím vitamínu C, kterého obsahují asi desetkrát více než pomeranč.


Panenský rakytníkový olej je unikátní zejména vysokým obsahem vitamínu E známým pro své antioxidační vlastnosti. Tohoto blahodárného vitamínu obsahuje rakytníkový olej více, než jakákoliv jiná potravina.


Také nenasycená mastná kyselina Omega 7 se v běžných potravinách takřka nevyskytuje, v rakytníkovém oleji zaujímá 40% podíl.

Rakytníkový olej pro posílení imunity
Rakytníkový olej se užívá pro posílení obranyschopnosti, je užitečný v době chřipek a nachlazení. Posiluje vitalitu a pomáhá léčit řadu zdravotních potíží.

Rakytníkový olej pro obnovu poškozených tkání
Rakytníkový olej má výjimečnou schopnost regenerovat poškozené tkáně a sliznice, podporuje obnovu buněk, zpomaluje známky stárnutí.

Rakytníkový olej a jeho protizánětlivé působení
Díky svým protizánětlivým vlastnostem se užívá při dýchacích obtížích, ale také problémech trávícího traktu. Je prospěšný při žaludečních a dvanácterníkových vředech, podporuje vylučování trávících enzymů, stimuluje činnost žaludečních šťáv.


Rakytníkový olej pomáhá léčit řadu kožních onemocnění, pro obnovu pokožky se kombinuje vnitřní a vnější aplikace. Rakytníkový olej se aplikuje i přímo na postižená místa na pokožce nebo ve formě vatových tamponů.
Comments