lnenyolejleci‎ > ‎Panenské oleje‎ > ‎

Konopný olej

Konopný olej je výjimečným regeneračním a hojivým olejem. Užívá se v péči o poškozenou pokožku. Pro své cenné složení se užívá i vnitřně, celkově posiluje imunitu a je prevencí civilizačních chorob. Konopný olej je také součástí zdravé kuchyně.
Hojivý konopný olej

Konopný olej mezi ostatními panenskými oleji nevyniká jenom svoji netypickou nazelenalou barvou. Konopný olej má také výjimečné regenerační a hojivé schopnosti a cenné složení, pro které je považován za jeden z nejcennějších panenských olejů.

 

Vzácné složení konopného oleje
Panenský konopný olej se získává lisováním za studena ze semen konopí setého (Cannabis sativa). Přestože je konopí známé také v souvislosti s halucinogenními drogami, konopný olej žádné vedlejší účinky nemá, neobsahuje žádné psychotropní látky.

Na druhé straně však významný podíl v konopném oleji zaujímají obsažené nenasycené mastné kyseliny (až 80%), konopný olej obsahuje vzácnou kyselinu Omega 3 nebo Omega 6, také celou řadu vitamínů vitamínů (A, B1, B2, B3, B6, C, D a E, K), stopových prvků (hořčík, vápník, železo, fosfor, zinek), enzymů a fytosterolů.

 

Vynikající regenerační, hojivé a ozdravné působení
Díky cenném složení nabízí konopný olej výborné regenerační a hojivé vlastnosti. Užívá se proto k péči o poškozenou pokožku, bývá základní ingrediencí léčivé konopné kosmetiky. Pro své blahodárné působení na lidské zdraví se však konopní olej užívá i vnitřně.

 

Vnější užití konopného oleje
Konopný olej nezpůsobuje alergické reakce, je vhodný pro péči o poškozenou a problematickou pokožku. Obnovuje přirozenou lipidovou rovnováhu a pH pokožky. Zvyšuje odolnost pleti a chrání ji před vysoušením, tlumí projevy alergií.

Konopný olej napomáhá hojení i špatně se hojících ran, účinně tlumí projevy nejrůznějších ekzémů, lupénky, pomáhá při akné.

Užívá se i jako masážní olej, kdy pomáhá při bolestech pohybového aparátu.

V neposlední řadě pak nachází uplatnění v péči o vlasy a nehty.

 

Vnitřní užití konopného oleje
Konopný olej napomáhá regeneraci poškozené pokožky i vnitřním užití. Doporučuje se však užívat pro své komplexní působení na lidské zdraví. Konopný olej celkově posiluje imunitu a je prevencí vzniku nejrůznějších zánětů.

Konopný olej napomáhá léčbě nejrůznějších zdravotních obtíží, je prospěšný při chronických zánětech, artritidě nebo revmatických problémech.
Díky obsahu nenasycených mastných kyselin příznivě působí na kardiovaskulární systém, napomáhá snižovat hladinu cholesterolu, je prevencí civilizačních onemocnění.
Příznivě ovlivňuje pohybový systém.
Vnitřní užívání konopného oleje má také pozitivní vliv na zažívání a správnou činnost metabolismu.
Konopný olej je vhodný pro sportovce. Pomáhá zvyšovat množství svalové hmoty, zároveň zabraňuje vzniku svalových křečí.
 

Doporučené dávkování konopného oleje: 1 kávová lžička denně.

Konopný olej nachází uplatnění i jako součást zdravé kuchyně. Užívá se výhradně za studena, např. k dochucení zeleninových salátů. V kuchyni nachází stejné uplatnění jako olivový olej.
Comments