lnenyolejleci‎ > ‎Panenské oleje‎ > ‎

Rakytníkový olej

Rakytníkový olej
Rakytník řešetlákový představuje mnohostraně užitečnou rostlinu. U nás je známý především jako okrasný keř. Pochází z Asie, kde se však od pradávna využívá v tradiční medicíně pro léčbu mnoha zdravotních neduhů.
Bobule rakytníku, z kterých se lisováním za studena rakytníkový olej vyrábí, jsou komplexem všech důležitých vitamínů, obsahují významný podíl karotenoidů, také minerální látky, třísloviny, kyselinu listovou a cenné nenasycené mastné kyseliny (Omega 3, Omega 6, Omega 9 nebo Omega 7).
 
Rakytníkový olej - KOUPITVnitřní užití rakytníkového oleje
Rakytníkový olej se užívá vnitřně pro zvýšení odolnosti organismu a dodání potřebných vitamínů a mnoha dalších bioaktivních látek.
Dávkování: cca jedna čajová lžička rakytníkového oleje 2x denně
Rakytníkový olej má výrazné regenerační účinky na poškozené tkáně, pokožku i sliznice. Pomáhá budovat imunitu v době chřipek a nachlazení. Má antidepresivní a antistresové vlastnosti. Stimuluje činnost jater a napomáhá také detoxikaci organismu.
Je prospěšný při léčení chorob trávícího traktu, žaludečních vředech a průjmech. Pomáhá i při hemeroidech. Působí protizánětlivě a zmírňuje bolesti.
Již po staletí se rakytník užívá pro zlepšení zánětlivých stavů dýchací soustavy, pomáhá při rýmě a nachlazení.
Rakytníkový olej pomáhá i při gynekologických obtížích (užívá se ve formě olejových nálevů nebo vatových tamponů napuštěných rakytníkovým olejem).

Vnější užití rakytníkového oleje
Rakytníkový olej má regenerační vlastnosti, které se užívají i při kožních onemocněních a poškození kůže.Má hojivé účinky i při léčení omzlin nebo popálenin, napomáhá obnově i hluboko postižených tkání, navíc působí antibakteriálně a protizánětlivě.

Pro zlepšení stavu se kombinuje vnitřní užití a vnější aplikace rakytníkového oleje.
Comments