FAQ

FAQ - často kladené otázky

Dá se lněný olej užívat vnitřně?

Ano, samozřejmě. Doporučují se 1-2 čajové lžičky panenského lněného oleje denně. Lněný olej lze užívat samostatně i ho kombinovat s různými pokrmy, obdobně jako olivový olej. Doporučuje se pro ochucení salátů nebo rýže, lze ho kombinovat s jogurtem, tvarohem nebo šťávami.

Pozor - nedá se však tepelně upravovat.

Více se dozvíte v sekci Užití panenského lněného oleje.

Jaké jsou účinky lněného oleje?

Účinky panenského oleje jsou tak rozsáhlé, že je jím věnována samostatná sekce. Dá se říci, že panenský lněný olej je všestranný. Pomáhá při kardiovasculárních problémech, snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Působí jako prevence různých civilizačních onemocnění. Příznivě ovlivňuje i mozkovou činnost, zažívání. Podporuje obranyschopnost organismu...

Více najdete v sekci Účinky panenského lněného oleje.

Kde lněný olej zakoupím?

Mj. ho můžete zakoupit prostřednictvím našich webových stránek. Máme pro vás připraveno klasické balení 250 ml v tmavém fialovém skle i ekonomickou variantu v plastovém obalu. Nabízíme i lněný olej 1000 ml.

Celou nabídku panenských lněných olejů naleznete ZDE.

Pomůže mi lněný olej s lupénkou?

Panenský lněný olej i při vnitřním užití přispívá ke zdravé pokožce. Vedle vnitřního užití však nachází také užití vnější, kdy se užívá právě při problémech s lupénkou nebo dalšími ekzémy. Užívá se jako běžný tělový olej, při kožních problémech se doporučuje aplikovat několikrát denně na postižená místa.

Kde najdu informace o dalších panenských rostlinných olejích?

V sekci Panenské oleje najdete nejenom informace o panenském lněném oleji, ale také dalších blahodárných panenských olejích, tyto oleje můžete prostřednictvím našich stránek také přímo zakoupit.

Články budou postupně přibývat.